4 min12 kwietnia 2024

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 1

Holandia oferuje niezwykle bogatą ofertę parków rozrywki, które stanowią doskonałą opcję dla osób w każdym wieku. Bez względu na to, czy lubisz adrenalinę, czy spokojne atrakcje dla całej rodziny - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz najbardziej interesujące parki rozrywki w Holandii i przygotuj się na fascynującą przygodę, która na długo pozostanie w pamięci!🎡

 

1. Toverland

Toverland to park rozrywki położony w Sevenum w północnej Limburgii. Założeniami twórców tego magicznego miejsca jest tworzenie wyjątkowych doświadczeń, dostarczających szczęścia odwiedzającym, poprzez wprowadzanie ich w świat magików, iluzji, mitów i legend. W ciągu 23 lat istnienia parku Toverland stał się jednym z największych parków rozrywki w krajach Beneluksu - jest to niezwykłe osiągnięcie jako jednego z najmłodszych graczy na rynku holenderskim.

🎢 Najciekawsze atrakcje:

Park podzielony jest na sześć obszarów tematycznych związanych z magią, legendami i mitologią. To aż 24 hektary, na których znajdziecie ponad 40 atrakcji i pokazów. Miejsce oferuje szybkie przejażdżki oraz atrakcje dla młodszych odwiedzających. Na szczególną uwagę zasługuje na przykład 460-metrowy ciek wodny Djengu, który wije się wśród skał, zapewniając niezapomniane wrażenia.

📌Lokalizacja:  Toverlaan 2, 5975 MR Sevenum (ok. 20 km od Venlo)

🙋🏼‍♂️Dla kogo? Rodziny z dziećmi i miłośnicy magii.

⏰Godziny otwarcia: Przez cały rok od 10.00 do 18.00.

2. Walibi Holland

Walibi Holland to park rozrywki, w którym młodzi i starsi mogą przekraczać swoje granice. Jeśli jesteś prawdziwym poszukiwaczem wrażeń, w Walibi z pewnością będziesz się świetnie bawić. Niezależnie od tego, czy przyjeżdżasz sam, z rodziną, czy grupą przyjaciół, Walibi Holland zapewnia wyjątkowe atrakcje, w których każdy - niezależnie od wieku - znajdzie coś dla siebie.

🎢Najciekawsze atrakcje:

Park oferuje aż siedem kolejek górskich i cztery przejażdżki ze specjalnymi atrakcjami. Najszybsza kolejka Mega-coaster Goliath osiąga prędkość do 106 km/h. Park oferuje rollercoastery takie jak UNTAMED, Goliath i Lost Gravity zapewniające potężną dawkę adrenaliny. Dla fanów nieco spokojniejszych atrakcji Walibi oferuje ponad 20 przejażdżek o mniejszej intensywności. Odetchnij podczas jazdy na Super Swing, podziwiaj park z La Grande Roue lub zmierz się z rwącą rzeką El Rio Grande. 🌊

📌Lokalizacja: Spijkweg 30, 8256 RJ Biddinghuizen

🙋🏼‍♂️Dla kogo? Miłośnicy rollercoasterów i adrenaliny w każdym wieku.

⏰Godziny otwarcia: Od kwietnia do października od 10:00 do 18:00, latem do 20:00 (istnieje możliwość wynajęci domku noclegowego w Walibi Village położnego niedaleko Parku).

3. Slagharen

Park może pochwalić się długoletnim doświadczeniem - założył go w 1963 roku Henk Bemboom, a początkowo atrakcją były jedynie powozy z kucykami oraz niewielki basen. Obecnie Attraction & Holiday Park Slagharen, jest najbardziej znanym parkiem rozrywki z motywem Dzikiego Zachodu. Posiada ponad 30 atrakcji, 620 miejsc noclegowych w parku wakacyjnym i subtropikalny basenem Aqua Mexicana.

🎢Najciekawsze atrakcje:

Ponad 30 różnych kolejek i atrakcji, w tym szybsze przejażdżki dla dorosłych i starszych dzieci, takie jak kolejka górska „Gold Rush!” i rodzinna kolejka górska „Mine Train”. Oferta parku bogata jest w niesamowite pokazy rodem z Westernu. Slagharen posiada również ogromne jacuzzi, które może zmieścić nawet do 70 osób!

📌Lokalizacja: Postbus 10, 7776 ZG Slagharen

🙋🏼‍♂️Dla kogo? Rodziny z dziećmi i fani wody.

Godziny otwarcia: Od marca do stycznia w godzinach 10.00 - 17.00.

4. Duinrell

Duinrell to jeden z największych parków rozrywki w Holandii. Oprócz szalonych atrakcji dla dorosłych takich jak obracający się „Wasserspin" można tu również skorzystać z pokazów i przejażdżek odpowiednich dla dzieci, takich jak rodzinna kolejka górska „Dragonfly”. Park wakacyjny i park rozrywki Duinrell oferuje szeroki wybór noclegów. W ofercie posiada tropikalny basen Tiki oraz niezliczone możliwości uprawiania sportu i relaksu.

🎢Najciekawsze atrakcje:

W parku wodnym znajduje się 21 zjeżdżalni wodnych. Dla najmłodszych park oferuję wiele zróżnicowanych placów zabaw. Fani rollercoasterów mogą doświadczyć jazdy z prędkością 70 km/h na „Falconie„. Kemping i przyjazny rodzinom park bungalowów umożliwia skorzystanie z dłuższego pobytu – co jest kuszącą opcją z uwagi na znajdującą się w pobliżu plażę.

📌Lokalizacja: Duinrell 1, 2242 JP Wassenaar (ok. 14 km od Hagi)

🙋🏼‍♂️Dla kogo? Rodziny z dziećmi w każdym wieku.

Godziny otwarcia: Duinrell jest dostępny przez cały rok. Basen Tiki w godzinach 10.00-22.00, pozostałe atrakcje 10.00 - 17.00.

5. Efteling

Założony w 1952 roku Efteling w Kaatsheuvel jest największym parkiem rozrywki w Holandii. Zajmuje powierzchnię aż 720 000 metrów kwadratowych, na których rozmieszczonych zostało 36 atrakcji. Park słynie z rollercoasterów, atrakcji wodnych, rejsów po jeziorze oraz przedstawień na żywo. Do najpopularniejszych należą Python, Vliegende Hollander, Pirania River i Fatamorgana. Zimowa oferta co roku zostaje wzbogacana o jarmark bożonarodzeniowy, lodowisko oraz trasę narciarstwa biegowego.

🎢Najciekawsze atrakcje:

6 kolejek górskich zapewniających dreszczyk emocji, spośród których najpopularniejsza jest wodna kolejka górska „Latający Holender”. Warte uwagi są też trzy „mroczne przejażdżki” oraz zintegrowany bajkowy las. Wizyta w bajkowych zamkach i zakazanych miastach w Andersland jest koniecznością!

📌Lokalizacja: Europalaan 1, 5171 KW Kaatsheuvel

🙋🏼‍♂️Dla kogo? Wszystkie grupy wiekowe, ze szczególnym uwzględnieniem fanów baśni i legend.

⏰Godziny otwarcia: Park jest otwarty od 10:00 do 18:00, a latem do 22:00.

 

Jesteś zainteresowany wyjazdem za granicę? W poniższym artykule opisujemy jak możesz zrobić to w kilku prostych krokach : 

🟢 8 prostych kroków do pracy w Holandii 🟢

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024

Holenderskie wybrzeża – 5 plaż, które musisz odwiedzić!

3 min17 maja 2024