4 min31 maja 2024

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 2

Wracamy z drugą częścią naszej listy 10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii. Jeśli jeszcze nie widzieliście pierwszej części, zachęcamy do zapoznania się z nią TUTAJ, gdzie przedstawiliśmy pięć fantastycznych parków rozrywki, które warto odwiedzić. Teraz czas na kolejne pięć miejsc, które zapewnią Wam niezapomniane przeżycia i mnóstwo rozrywki!

1. Plopsa Indoor Coevorden

Plopsa Indoor Coevorden to niewielki, rodzinny park rozrywki, mieszczący się w zamkniętej przestrzeni o powierzchni około 10 tys. m², z małą strefą zabawy na świeżym powietrzu. Właścicielem parku jest Studio 100, które zarządza pięcioma parkami rozrywki – trzema w Belgii, jednym w Niemczech i tym w Holandii.

🎢 Najciekawsze atrakcje: Wszystkie atrakcje i urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach, więc nie znajdziemy tu typowych karuzel ani kolejek z dreszczykiem. Studio 100 zajmuje się produkcją popularnych dziecięcych programów telewizyjnych w Belgii i Holandii, dlatego wystrój parku nawiązuje do postaci z tych programów.

📌 Lokalizacja: Reindersdijk 57, 7751 SH Coevorden (niedaleko miejscowości Dalen)

🙋🏼‍♂️  Dla kogo? Atrakcje głównie dla dzieci.

Godziny otwarcia: 10.00 - 17.00 (dokładne godziny sprawdzisz tutaj)

2. Sprookjeswonderland

Park Sprookjeswonderland położony jest w Enkhuizen (około 60 km od Amsterdamu). “Zaczarowana Kraina” to park tematyczny, który w całości poświęcony jest znanym baśniom, takim jak Jaś i Małgosia, Muzykanci z Bremy, Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Mała Syrenka oraz Śpiąca Królewna. Jest to miejsce wysoko ocenianie przede wszystkim przez rodziców z małymi dziećmi. Miejsce stworzone jest z myślą o tych najmłodszych. 😉

🎢 Najciekawsze atrakcje: Park tematyczny poświęcony znanym baśniom, oferuje atrakcje takie jak statek bujany d’Avontuur, Bajkowy Las oraz liczne spektakle i pokazy.

📌 Lokalizacja: Enkhuizen, około 60 km od Amsterdamu

🙋🏼‍♂️ Dla kogo? Przede wszystkim dla młodszych dzieci.

⏰ Godziny otwarcia: Otwarte codziennie od 10.00 do 18.00.

3. Madurodam

Madurodam to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w Holandii. To wspaniałe miniaturowe miasteczko jest największą atrakcją Hagi. W tym przyjaznym rodzinom parku tematycznym można odkryć najważniejsze atrakcje i dziedzictwo Holandii. Dzięki interaktywnym doświadczeniom, niezwykłym historiom, setkom miniatur i wielu atrakcjom, poznasz Madurodam w wyjątkowy sposób. Park zawiera wszystkie atrakcje Holandii w sakli 1:25 łącznie z lotniskiem i siecią kolei kursującą po tym mini-państwie Niderlandów.

🎢  Najciekawsze atrakcje: Madurodam oferuje 338 miniatur, 21 interaktywnych instalacji i 6 atrakcji wewnętrznych. Możesz odkryć Mały Amsterdam, dowiedzieć się o holenderskiej gospodarce wodnej, wcielić się w rolę światowej sławy DJ-a, zobaczyć budynek parlamentu w Hadze lub poznać tętniący życiem holenderski targ serów. Wszystko w miniaturowym świecie jest zmniejszone do skali 1:25, w tym ludzie, wiatraki, pociągi, samochody i łodzie, które ożywają w miarę poruszania się.

📌 Lokalizacja: George Maduroplein 1, 2584RZ Den Haag

🙋🏼‍♂️ Dla kogo? Atrakcja dla całej rodziny.

Godziny otwarcia: Mogą się różnić w zależności od pory roku (dokładne godziny sprawdzisz tutaj)

4. Hellendoorn

Avonturenpark Hellendoorn to park rozrywki, którego historia sięga 1936 roku, kiedy powstało tutaj małe wesołe miasteczko z kilkoma atrakcjami. W ciągu lat stopniowo dodawano nowe karuzele i kolejki, dzięki czemu dzisiaj każdy znajdzie coś dla siebie. Park znajduje się w miejscowości Hellendoorn we wschodniej części Holandii. Od swojego otwarcia kilkakrotnie zmieniał nazwę, zanim w 1978 roku przyjął obecną.

🎢 Najciekawsze atrakcje: Do bardziej ekstremalnych atrakcji należą roller coaster Tornado oraz top spin Montezuma's Revenge. Dla dzieci przygotowano place zabaw, w tym basen z piłeczkami, oraz małe karuzele. Bardzo interesującą, spokojną atrakcją jest labirynt z żywopłotu, w którym można spędzić trochę czasu na szukaniu wyjścia, ponieważ nie jest łatwo je znaleźć. Na dodatek, na drodze pojawiają się strachy na wróble i inne przerażające stworzenia.

📌 Lokalizacja: Luttenbergerweg 22, 7447 PB Hellendoorn

🙋🏼‍♂️ Dla kogo? Atrakcje dla miłośników przygód w każdym wieku.

⏰Godziny otwarcia: Od 10.30 do 17.30 (dokładne godziny sprawdzisz tutaj)

5. Julianatoren

Julianatoren to rodzinny park rozrywki usytuowany w Apeldoorn w Holandii, oferujący ponad 60 atrakcji dla dzieci, także najmłodszych. Park Juliana Toren został założony w 1910 roku jako królewski park rozrywki, pierwotnie noszący nazwę "Prins Hendrikpark" na cześć księcia Hendrika. W 1980 roku zmieniono jego nazwę na Juliana Toren na cześć królowej Juliany. Położony w malowniczym otoczeniu, park jest idealnym miejscem na rodzinne wycieczki i pikniki.

🎢 Najciekawsze atrakcje: Park oferuje różnorodne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, takie jak karuzele, kolejki górskie, plac zabaw, wesołe miasteczko oraz wiele innych, zapewniając całodniową rodzinna rozrywkę. Wielkim udogodnieniem są miarki wzrostu przy większości urządzeń, które określają, od jakiego wzrostu dzieci mogą korzystać samodzielnie lub pod opieką dorosłych. W parku można spotkać również liczne bajkowe postacie i motywy, które na pewno zainteresują dzieci. Regularnie odbywają się tu pokazy, przedstawienia teatralne oraz występy artystyczne, które dostarczają rozrywki odwiedzającym.

📌 Lokalizacja: Amersfoortseweg 35, 7313 AC Apeldoorn

🙋🏼‍♂️ Dla kogo? Dla osób w każdym wieku.

⏰ Godziny otwarcia: Od godziny 10.30 do 17.00.

 

Holandia oferuje wiele wspaniałych atrakcji, które z pewnością przypadną Wam do gustu. Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje pomogą Wam zaplanować fantastyczne rodzinne wyprawy lub dni pełne zabawy z przyjaciółmi. 

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z innymi artykułami o życiu w Holandii. 🌷

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024

Holenderskie wybrzeża – 5 plaż, które musisz odwiedzić!

3 min17 maja 2024