3 min13 czerwca 2023

Atrakcje w Holandii

W Holandii można znaleźć wiele ciekawych atrakcji w niskiej cenie, a nawet za darmo. Nieważne, czy wolisz atrakcje w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwale i muzea

W Holandii jest organizowanych wiele darmowych festiwali przez cały rok! Szczególnie w narodowe święta jak Dzień Króla, czy Dzień Wyzwolenia. Przykładem może być Royal Dutch w Eindhoven z okazji Dnia Króla, a przez pozostałą część roku planowane są inne bezpłatne festiwale, jak Appelpop w Tiel we wrześniu i Lepeltje Lepeltje.

Preferujesz ciszę i spokój? Wybierz się do muzeum! Podczas „Tygodnia Muzeów Narodowych” ponad 400 muzeów w całym kraju jest znacznie tańszych niż zwykle. Do niektórych wejdziesz nawet za darmo!

Korzystaj z tego, co ma do zaoferowania natura

Przyroda w Holandii ma wiele do zaoferowania, wybierz się na spacer lub przejażdżkę rowerem po holenderskich lasach. W całej Holandii można znaleźć wiele tras biegowych i rowerowych o różnej długości i stopniu trudności. W wielu miejscach w Holandii można znaleźć „trimbanen”, czyli rozmaite przeszkody i sprzęt do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

A może relaks? Wybierz się na plaże i jeziora w Holandii. Na wielu holenderskich plażach i w parkach można nawet grillować! Ważne jest, aby przed rozpaleniem grilla sprawdzić zasady panujące w miejscu, w którym się znajdujesz. Kolejną propozycją może być wędkowanie! Wystarczy znaleźć miejsce, w którym możesz łowić ryby. Nie zapomnij sprawdzić, czy potrzebujesz pozwolenia w miejscu, w którym chcesz łowić.

Zwiedzaj okolice i weź udział w lokalnych wydarzeniach

Prawie we wszystkich holenderskich miastach i miasteczkach odbywają się cotygodniowe targi. Możesz tam kupić świeże artykuły spożywcze lub spróbować holenderskiego jedzenia, takiego jak stroopwafel lub poffertjes. Sprawdź także lokalne wydarzenia, które są dobrym sposobem na poznanie lokalnej kultury.

Poznaj kulturę holenderską

Istnieje wiele ciekawych atrakcji związanych z kulturą holenderską, które są tanie lub nawet bezpłatne. Dobrym przykładem jest Simonehoeve w Katwoude. Tę farmę serów i drewnianych chodaków można zwiedzać za darmo. W Rotterdamie możesz odwiedzić Future Land. Zwiedzisz tam jeden z największych portów świata autobusem lub łodzią. W niedziele możesz posłuchać prezentacji w Futureland za darmo!

Holandia słynie z tulipanów i nie trzeba kupować biletu do Keukenhof, aby je zobaczyć. Ciekawym zamiennikiem jest „Poldertuin Anna Poulowna”. Ogród jest otwarty przez cały rok, ale pole tulipanów warto odwiedzić w okresie od stycznia do maja. Innym świetnym sposobem na poznanie kultury jest język. Na szczęście nauka niderlandzkiego nie musi być droga. Wystarczy, że zaprzyjaźnisz się z aplikacjami takimi jak Duolingo lub Drops.

Tanie rozwiązania

Jeśli chcesz dobrze się bawić, rozważ kilka propozycji, od dnia w wesołym miasteczku, po paintball, a nawet zajęcia z driftingu. Za pośrednictwem stron vakantieveilingen.nl lub socialdeal.nl możesz zorganizować zabawną jednodniową wycieczkę w niskiej cenie! Na obu stronach można również znaleźć hotele, a nawet wycieczki na kilka dni!

Innym świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest organizowanie imprez ze współlokatorami, kolegami z pracy lub przyjaciółmi. Dobrym przykładem może być zorganizowanie grilla. Pracując w Holandii masz okazję współpracować z ludźmi z różnych środowisk, co oznacza, że jest to świetny sposób na spróbowanie potraw np. z Rumunii, Hiszpanii czy Litwy.

Kolejnym pomysłem może być gra w piłkę nożną, to łatwy sposób na lepsze poznanie ludzi! Warto szukać dobrych ofert na Markplaats.nl. Tutaj możesz kupić używane produkty. Znajdź tanie gry, które możesz odebrać w pobliżu domu lub kup rower, aby zwiedzić okolicę.

Mieszkając za granicą, warto pamiętać co jeszcze Holandia ma do zaoferowania. Dowiedz się więcej!

Uliczne jedzenie w Holandii 

Holenderska pasja rowerowa 

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 2

4 min31 maja 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024