2 min1 marca 2023

Co Holendrzy myślą o Polakach?

Holandia, kraina wiatraków, jest bardzo chętnie wybieranym przez Polaków kierunkiem do pracy tymczasowej lub stałej. Jak to już bywa, obywatele z obu krajów mają własne opinie na swój temat. Zobacz co Holendrzy myślą o Polakach?

 

Holendrzy o Polakach 

Decydując się na pracę w Holandii, pewnie zastanawiasz się, co o tym sądzą sami obywatele tego kraju. Na początku warto wspomnieć, że znaczna część Holendrów nie postrzega nas jako typowych imigrantów, lecz jako pełnoprawnych obywateli Unii Europejskiej. Poza tym, uważają nas za szczególnie pracowitych, rzetelnych i zdyscyplinowanych, więc to nic dziwnego, że Holendrzy cenią sobie pracę z naszymi rodakami. Holenderscy pracodawcy doceniają zaangażowanie w wykonywaną pracę, otwartość na rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. Na co dzień uznaje się nas również za osoby bardzo gościnne, życzliwe i zawsze służące pomocą. 

Różnice między Polakami a Holendrami 

Między dwoma społeczeństwami widoczne są różnice kulturowe. W Polsce, do pracowników wyższego szczebla zazwyczaj zwraca się per Pani/Pan, jednak holenderscy pracownicy nie mają problemu z tym, żeby zwracać się po imieniu. Nie skupiając się tylko na środowisku pracy, mieszkańcy kraju tulipanów uważają nas za osoby religijne. To znacznie odróżnia nas od Holendrów, którzy w znacznej większości są niewierzący. Wyraźną różnicą także jest poziom wykształcenia, bo typowego Polaka spostrzega się jako mniej wykształconego od Holendra.  

Podobieństwa między Polakami a Holendrami 

Polacy i Holendrzy są do siebie podobni, biorąc pod uwagę pewne cechy, czyli zdyscyplinowanie, aktywność i życzliwość. Obie nacje są spostrzegane jako pracowite, jednak Holendrzy twierdzą, że angażujemy się bardziej w wykonywaną pracę. Uważają też, że mamy podobną kulturę, wygląd i zdolność do adaptacji.  

Jak widać, holenderskie społeczeństwo spostrzega Polaków pozytywnie. A praca w Holandii daje obopólne korzyści, zarówno dla imigrantów, jak i Holendrów. Dlatego sprawdź nasze najnowsze oferty pracy i wyjedź do Holandii już teraz! 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj: 
5 zalet pracy w Holandii https://www.pran.pl/blog/5-zalet-pracy-w-holandii/  

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 2

4 min31 maja 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024