3 min27 października 2021

Miejsca do odwiedzenia w Holandii jesienią cz. II

Przed nami zmiana czasu z letniego na zimowy. Dni stają się coraz krótsze, ale to nie znaczy, że powinniśmy zrezygnować z podróżowania po Holandii!
Dlatego jeśli chcesz wiedzieć co warto zwiedzić w Holandii jesienią, koniecznie przeczytaj ten tekst do końca!

Valkenburg- zabytkowe miasto w sercu Limburgii

Chociaż pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą z 1041 roku. Jej turystyczne walory zostały docenione w drugiej połowie XIX wieku, w momencie, gdy w mieście pojawiła się kolej.
Miasto to słynie z zabytkowych budowli o ciekawej architekturze, licznych dworków i pałacyków a także z ruin zamku, które górują nad Valkenburgiem od 1672 roku.

Jeśli lubisz małe uliczki, stare kamienice i powiew historii- to miasteczko jest idealne!
Jesienna aura dodaje mu tajemniczości i kameralności- a gdy zmarzniesz, możesz ogrzać się w jednym z wielu lokali. Jeśli zapragniesz innej perspektywy- możesz wejść na wieżę Wilhelminatoren i podziwiać to pełne uroku miejsce z góry.

Ripley’s Believe It or Not!- muzeum dziwactw w centrum Amsterdamu

Jeśli nie jesteś fanem malarstwa, muzea mogą kojarzyć Ci się z nudą- w przypadku tego muzeum- nic bardziej mylnego!

W tym miejscu zgromadzone są dziwności i różności z całego świata- od biżuterii wykonanej z ludzkich kości, przez wypchane zwierzęta z dwoma głowami, po technologiczne ciekawostki…
Muzeum podzielone jest na 18 części tematycznych, od prawdziwych kolekcjonerskich dziwactw, po interaktywne gry, pamiątki związane z popkulturą czy historie ludzi i przedmiotów, w które czasem ciężko uwierzyć.

W tym miejscu historia spotyka się z nowoczesnością, a pojęcie „normalny” nie znajduje się w słowniku. Zobacz, ile brakuje Ci do najwyższego człowieka na świecie, zanurz się w iluzjach optycznych i odkryj nieznane dotąd zwyczaje.

Bilety kosztują 20€ i zapewniają rozrywkę na kilka dobrych godzin. To idealne miejsce, gdy jesienna pogoda nie rozpieszcza.

Diuven- coraz bliżej święta!

Za oknem zimno i pada i w ogóle jakoś tak smutno?
W takim razie musisz wybrać się do pewnego centrum handlowego w Diuven!
Po przekroczeniu progu znajdujesz się w innym magicznym świecie- w świecie świąt Bożego Narodzenia!

Całe centrum handlowe zostaje zmienione w ogrooomną świąteczną dekorację- miliony lampek, bombek, prezentów, girland, dzwoneczków, śnieżynek. Pośród nich można spacerować do woli, zwłaszcza, gdy pogoda nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu.
W dodatku, jeśli jakaś ozdoba przypadnie Ci do gustu- możesz kupić wszystko, co widzisz, dlatego, że instalacja ta, jest po prawdzie wielką świąteczną wystawą.
Jako, że w okolicy znajduje się wiele sklepów, możesz połączyć spacer po tej magicznej krainie z zakupami, również tymi świątecznymi.

Nationaal Militair Museum Soest- miejsce dla fanów militariów

Tu poznasz od podszewki Holenderską historię militarną.
Znajdujące się na imponującej powierzchni ekspozycje gromadzą cały arsenał samolotów, śmigłowców, pojazdów wojskich i broni.
To miejsce, to nie tylko wystawy, ale też interaktywne pomieszczenia, w których historia pokazana jest we współczesny sposób.

Jest tu też specjalna strefa, w której można usiąść za sterem F-16, wycelować z karabinu maszynowego, czy zmierzyć się w strzelaniu do celu i chociaż ta strefa przeznaczona jest dla dzieci. My bawiliśmy się w niej jak dzieci.
Możesz odbyć podróż w czasie i zobaczyć, jak zmieniały się rodzaje broni czy pojazdów bojowych na przestrzeni wieków. Do wielu z tych pojazdów można wejść i poczuć się jak Czterej Pancerni za sterami Rudego 102.

Teraz już wiesz, co warto zwiedzić w Holandii jesienią.
Przeczytaj także pierwszą część i poznaj kolejne miejsca warte odwiedzenia 

 

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 2

4 min31 maja 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024