3 min22 listopada 2023

Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie w Holandii?

Święta Bożego Narodzenia są magicznym czasem, ale nie dla każdego muszą oznaczać to samo. Tradycyjne obchody w rodzinnym gronie, choć piękne, mogą być też męczące. A może to dobry czas, by spróbować czegoś nowego? Rozważasz spędzenie tego okresu w Holandii, podejmując pracę sezonową?  Poznaj pięć powodów, dla których taki wyjazd może okazać się świetnym pomysłem!

 

 

1. Ucieczka od tradycyjnych świąt i nowe doświadczenia

Wyjeżdżając do Holandii, masz szansę na oderwanie się od tradycyjnych świątecznych obowiązków i rutyny. To okazja, aby doświadczyć, jak Boże Narodzenie jest obchodzone w innej kulturze, zobaczyć holenderskie dekoracje i tradycje, takie jak Kerstboomverbranding – palenie choinek.
Poznaj inne świąteczne tradycje Holendrów!

2.Atrakcyjne wynagrodzenia i dodatkowe bonusy

Praca w święta w Holandii to okazja do zarobienia wyjątkowo atrakcyjnych kwot, często wyższych niż w innych okresach roku. Dodatkowo, pracując w święta, możesz liczyć na dodatki świąteczne, premie oraz lepsze stawki za godziny nadliczbowe. Wielu pracowników wraca w tym czasie do kraju, zwalniając miejsca pracy, które na Ciebie czekają!
Zobacz oferty pracy 

3. Bądź częścią świątecznej magii!

Okres świąteczny to czas wzmożonej pracy w magazynach, szczególnie tych należących do firm wysyłkowych. Można by porównać te miejsca do warsztatu Świętego Mikołaja, w którym każdy pracownik przyczynia się do tego, by wymarzone prezenty dotarły do adresatów na czas. Twoja praca w takim "świątecznym warsztacie" nie tylko przynosi korzyści finansowe, ale też daje satysfakcję z tego, że pomagasz wielu osobom otrzymać ich upragnione podarunki. To wyjątkowa rola, która sprawia, że stajesz się częścią świątecznego radosnego ducha, nawet pracując za granicą.

4.Łatwy dostęp do pracy i wsparcie agencji

Znalezienie pracy w Holandii w okresie świątecznym jest zaskakująco proste, a agencje pracy często oferują wsparcie w postaci zakwaterowania, transportu do pracy oraz innych udogodnień, co znacznie ułatwia adaptację i organizację pobytu. Wielu klientów zwiększa wtedy zapotrzebowanie na pracowników, którzy pomogą w ugaszeniu świątecznej gorączki.

5.Poznanie nowej kultury i tradycji

Pobyt w Holandii podczas świąt to nie tylko praca, ale również możliwość zwiedzania, poznania lokalnych zwyczajów oraz doświadczenia holenderskiej gościnności i umiaru, co stanowi cenne doświadczenie kulturowe.
Będziesz mieć okazję do odwiedzenia Jarmarków Świątecznych, które na tle charakterystycznej holenderskiej architektury prezentują się niezwykle klimatycznie!
Zobacz lokalizacje najpiękniejszych Jarmarków Świątecznych w Holandii! 

Spędzenie Bożego Narodzenia w Holandii, pracując i jednocześnie doświadczając nowości, może być inspirującym i korzystnym wyborem. To nie tylko okazja do zarobienia, ale również szansa na przeżycie świąt w zupełnie nowy sposób! To szansa na poznanie innej kultury i stworzenie własnych, niepowtarzalnych wspomnień. Czy nie brzmi to jak doskonały sposób na zakończenie roku?

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

Płaca minimalna w Holandii — zmiany od 1 lipca 2024 roku.

2 min19 czerwca 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Otwarcie konta bankowego w Holandii

3 min15 lutego 2024