2 min7 marca 2024

Gdzie robić zakupy spożywcze w Holandii?  

Jesteś nowy w Holandii? Nie wiesz, gdzie robić zakupy spożywcze? Na szczęście Holandia oferuje wiele opcji. Zobacz nasze propozycje.

Supermarkety  

Supermarkety są najczęstszymi miejscami do robienia zakupów spożywczych w Holandii. Oto niektóre najbardziej znane sieci:

Albert Heijn - oferuje szeroki wybór produktów, od świeżych warzyw i owoców po dania międzynarodowe.

Jumbo – jest znana z bogatej oferty i konkurencyjnych cen, często oferując różnorodny asortyment produktów.

Lidl i Aldi - swoją działalność prowadzą również w Polsce. Oferują przystępne ceny i szeroki zakresu produktów.

Targi  

Targi są doskonałym miejscem do kupowania świeżych i lokalnych produktów, często w konkurencyjnych cenach. Niektóre oferują również produkty międzynarodowe. Popularne targi w Holandii to Albert Cuyp Market w Amsterdamie, Markthal w Rotterdamie i Dappermarkt w Amsterdamie-Oost. Jednak nie tylko w dużych miastach funkcjonują targowiska - nawet mniejsze miejscowości ustalają dzień handlowy, w którym możemy zrobić zakupy u lokalnych dostawców.

Lokalne sklepy   

Oprócz dużych sieci supermarketów w Holandii jest także wiele lokalnych sklepów. Są one zwykle dużo mniejsze, oferują wybór podstawowych produktów i są wygodne do szybkich zakupów w okolicy (odpowiedniki polskich “warzywniaków” lub sklepów sieciowych). Jednak te sklepy są zazwyczaj nieco droższe niż supermarkety. 

Sklepy międzynarodowe  

Kiedy przyjdziesz do Holandii, prawdopodobnie nadal chcesz kupić regionalne produkty ze swojego rodzimego kraju. Możesz je odszukać w sklepach międzynarodowych. Te sklepy oferują różnorodne produkty z różnych krajów, w tym przyprawy, napoje i inne artykuły, które mogą być trudne do znalezienia w zwykłych supermarketach. Przykłady takich sklepów to np. Tureckie supermarkety czy azjatyckie sklepy "toko". Nie brakuje również propozycji z naszego kraju – w Holandii możemy spotkać sklepy takie jak Delikatesy, Polski Sklep, Groszek czy polski supermarket.

Zakupy online  

Coraz więcej supermarketów oferuje możliwość robienia zakupów online i dostarczania lub odbierania zakupów spożywczych. Może to być wygodne, jeśli nie masz własnego transportu lub masz napięty grafik pracy. Przykładowe strony, na których możesz zrobić zakupy spożywcze online to Albert Heijn (supermarket i sklepy spożywcze) oraz Bol.com (zakupy ogólne).  

Podsumowując, w Holandii jest wiele opcji zakupów spożywczych, od dużych sieci supermarketów, aż po lokalne targi i sklepy międzynarodowe. Łatwo znajdziesz to, czego potrzebujesz i skorzystasz z różnorodnego asortymentu świeżych i pysznych produktów podczas pobytu w Holandii

 

Koniecznie sprawdź również nasze propozycje atrakcji, jakie oferuje Holandia.  

🟢Atrakcje w Holandii🟢

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024

Holenderskie wybrzeża – 5 plaż, które musisz odwiedzić!

3 min17 maja 2024