3 min16 września 2021

Miejsca do odwiedzenia w Holandii jesienią

Lato to czas, w którym chętnie wyjeżdża się do pracy w Holandii.
Wpływ na to ma ogrom ofert prac sezonowych oraz wiele atrakcji turystycznych, które pozwalają połączyć wypoczynek z pracą zarobkową.

Ale nie tylko latem Holandia ma wiele do zaoferowania. Jesień to piękna pora roku i są takie miejsca, które właśnie w tym czasie pokazują swoje prawdziwe piękno.

Przedstawiamy Wam listę miejsc, które warto odwiedzić właśnie wtedy, gdy przyroda powoli szykuje się do zimowego snu. Kiedy kolory na drzewach zapierają dech w piersiach a tłumy wakacyjnych turystów powróciły do swoich domów.

Texel – wyspa z historią

To właśnie tu w 1673 roku odbyła się bitwa morska podczas III wojny angielsko-holenderskiej. Trochę ponad 300 lat później- w 1945 Texel była świadkiem wystąpienia Gruzinów przeciwko żołnierzom III Rzeszy.Dziś te zdarzenia przeszły już do historii, a mieszkańcy wyspy, poza uprawą kwiatów i rybołówstwem zajęli się także turystyką.

Latem wyspa pełna jest turystów, jednak gdy zaczynają się pierwsze chłodne dni, miejsce to pustoszeje. I właśnie wtedy najlepiej odwiedzić Texel- można poczuć jej surowy klimat, spacerować po pustych piaszczystych plażach i podziwiać faunę i florę tego niezwykłego regionu.

Haagse Bos- park narodowy w dzielnicy miasta

Do tego magicznego miejsca można dotrzeć z centrum Hagi- pieszo lub rowerem.
Będący dzielnicą miasta las Haagse Bos znajduje się na powierzchni 128 hektarów i jest najstarszym naturalnym lasem w Holandii.

Nazywany „zieloną bramą” Hagi obszar mieści na swoim terenie staw, bardzo stare drzewa, pięknie zagospodarowane ścieżki i mosty nad licznymi kanałami. Spacerując wśród roślinności spotkać możemy jelenie, daniele, wiewiórki i inne zwierzęta cieszące się naturalnym lasem w miejskim otoczeniu.

Jesienią ta oaza spokoju zmienia się nie do poznania. Przewaga drzew liściastych gwarantuje eksplozję jesiennych kolorów i właśnie wtedy najlepiej oddaje swój klimat lasu pierwotnego.

Kinderdijk- mała wieś- wielkie dziedzictwo

Ta niewielka miejscowość została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Wszystko za sprawą wybudowanych w 1740 roku wiatraków, mających uchronić tereny przed zalaniem, które przetrwały do dziś.

Co ciekawe, każdy z 19stu wybudowanych wiatraków jest zamieszkały do dziś! A jeden z nich jest udostępniony do zwiedzania. To miejsce chętnie odwiedzane przez turystów latem, na jesień robi się o wiele spokojniejsze. Można spacerować wzdłuż kanału wytyczonymi ścieżkami, cieszyć oko starymi, ale wciąż funkcjonującymi budowlami, a pobliskie trawy, które jesienią zyskują intensywne kolory tworzą bajkową wręcz scenerię.

Jak widać, Holandia to nie tylko praca! To także kraj, który warto odkrywać o każdej porze roku!
Jeśli chcesz wyjechać do Holandii i odwiedzić te piękne jesienne miejscówki, zajrzyj do naszych ofert pracy!

Teraz już wiesz, co warto zwiedzić w Holandii jesienią.
Przeczytaj także drugą część i poznaj kolejne miejsca warte odwiedzenia

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 2

4 min31 maja 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024