2 min24 listopada 2022

Typowy dzień rekrutera w agencji rekrutacyjnej PRAN

Rekruter, czyli łowca najlepszych kandydatów do pracy. Chcesz wiedzieć, jak wygląda typowy dzień rekrutera? Z czym musi się mierzyć? Poznaj drugą stronę rekrutacji.

Rekruter nie doznaje monotonii w pracy. Lista zadań i obowiązków jest długa, a każdy nowy dzień wiąże się z kolejnymi wyzwaniami. 

Początek pracy

Nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie pracy z “kubkiem mocy”, czyli kawą! To poranny rytuał każdego rekrutera, pobudzający neuroprzekaźniki do sprawniejszego funkcjonowania. No…chyba że ktoś pije herbatę! Rekruter, pobudzony odpowiednią dawką kofeiny, weryfikuje skrzynkę mailową wypełnioną informacjami o aktualnych projektach. Kolejną czynnością jest przegląd CV przesłanych przez kandydatów i odpowiadanie na wiadomości. 

Szał emaili i telefonów

Po spokojnym starcie dnia rozpoczyna się maraton - ogrom telefonów i emaili. Pracodawcy, koordynatorzy i kandydaci - czasami trudno zdecydować z kim najpierw się skontaktować. Najciekawszy i najważniejszy zarazem jednak jest kontakt z kandydatami. Proces rekrutacji składa się z kilku etapów. Wszystko zaczyna się od rozmowy telefonicznej i wideo, podczas której rekruter wypytuje kandydata o doświadczenie i preferencje odnośnie do pracy. Podczas rozmowy często sprawdza także poziom języka angielskiego. Dzięki rozmowie rekruter może poznać kandydata bliżej i uzupełnić brakujące informacje w CV. Następnie dobiera najbardziej odpowiednią ofertę i ją prezentuje. Po zatwierdzeniu przez kandydata propozycji przechodzi do przedstawienia potencjalnego pracownika pracodawcy w Holandii. Po zaakceptowaniu osoby do pracy pozostaje już tylko podpisanie umowy i ustalenie szczegółów wyjazdu. Kandydat musi sprawnie podjąć decyzję, najlepiej tego samego dnia, aby nikt inny nie zajął jego miejsca. Atrakcyjne oferty pracy szybko stają się nieaktualne. 

Jednak na tym etapie kontakt z kandydatem się nie kończy. Po przyjeździe kandydata na miejsce rekruter upewnia się, czy wszystko jest zgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Służy też pomocą w razie wypadków losowych. 

Czas na przerwę

W PRAN rekruterzy spędzają ją razem. Wszyscy cenią sobie ten czas. Rozmowy, wspólny posiłek, czy krótki spacer. Jest to chwila odpoczynku przed drugą częścią dnia. 

Współpraca

Współpraca między rekruterami jest bardzo ważna. Wspieranie siebie nawzajem zdecydowanie ułatwia pracę. Kiedy ktoś z zespołu ma dużo kandydatów, często z pomocą przychodzi osoba, która zdążyła zakończyć swoje zadania. 

Dzień w pracy jest zapełniony wieloma czynnościami. Bez względu na to, co się dzieje, rekruter musi być w gotowości. Praca bywa wymagająca, ale można czerpać z niej dużo satysfakcji. Kiedy kandydaci są zadowoleni, rekruter wie, że wykonał dobrze swoje obowiązki. Rekrutacja jest różnorodna, ekscytująca i pełna wyzwań jednocześnie, w której nie występuje monotonia. 

Już wiesz, jak wygląda typowy dzień rekrutera PRAN. Jeśli chcesz z nami pracować, skontaktuj się już dziś!

 Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Otwarcie konta bankowego w Holandii

3 min15 lutego 2024

Wzrost płacy minimalnej w Holandii: Co to oznacza dla Ciebie?

2 min3 stycznia 2024