3 min11 stycznia 2024

Zimowe atrakcje w Holandii!

Zima to czas, którego nie kojarzymy ani z wycieczkami, ani ze zwiedzaniem.
Ale czy kilka stopni mniej to powód, by rezygnować z atrakcji?
Okazuje się, że zaszywając się w domu, wiele tracimy, bo zimowa Holandia ma nam wiele do zaoferowania!
Zobacz, jakie zimowe atrakcje czekają na Ciebie w Holandii!
 

 

 

1.Łyżwiarstwo w Amsterdamie

    Lokalizacja: Radioweg 64 – 1098 NJ Amsterdam
    Cena: wejście- 9€ wypożyczenie łyżew 7€

O tym, że Holendrzy jeżdżą na łyżwach po zamarzniętych kanałach, słyszy się od dawna. Jednak coraz łagodniejsze zimy sprawiają, że najbezpieczniej jest wybrać się po prostu na lodowisko. A tych nie brakuje w Holandii!  Najbardziej znanym lodowiskiem w Amsterdamie jest lodowisko Jaap Eden. Kiedy lodowisko zostało otwarte w 1961 roku, było trzecim lodowiskiem na świecie z 400-metrowym torem. Odwiedź to lodowisko, bez względu na swój poziom umiejętności łyżwiarskich!
Dobra zabawa gwaratowana!

Bilety kupisz TU 

łyżwy w Holandii

 

 2.Winter Efteling- czyli zimowa kraina pełna przygód

   Lokalizacja: Kaatsheuvel
   Cena:38-45€  

Efteling to park rozrywki dla dużych i małych, który cieszy się popularnością w okresie wakacyjnym. Zimą, zamienia się w magiczną krainę pełną przygód, świateł i magii! Dla odwiedzających czekają takie atrakcje jak: karuzele, lodowisko, pokazy świateł, występy na żywo i wiele, wiele innych. Do tego czekają zimowe przekąski i rozgrzewające napoje! Obudź w sobie dziecko i daj się porwać zimowej przygodzie.
Bilety oraz szczegóły znajdziesz TUTAJ

 

3.Oceanarium w Rotterdamie- trochę lata w środku zimy!

      Lokalizacja: Blijdorplaan 8, 3041 JG Rotterdam, Holandia
      Cena: 25€ 

Jeśli zimowa aura, w ogóle Cię nie rozczula i tęsknisz za upalnym latem- to w Rotterdamie mamy atrakcję dla Ciebie! Znajdujące się tam ZOO oferuje podróż w ciepłe kraje- a to za sprawą oceanarium! Jego największą atrakcją jest podwodny tunel. Podczas gdy Ty beztrosko spacerujesz, nad Twoją głową pływają płaszczki, łososie, meduzy, a nawet... małe rekiny! Ale to nie koniec atrakcji- kolejną z nich jest pawilon Amazonica- w którym panuje tropikalny klimat. Możesz poczuć się jak na egoztycznych wakacjach, w mieście w środku zimy! Warto!
Szczegóły obraz bilety znajdziesz TUTAJ

 

4.Karnawał w Maastricht- szaleństwo w kolorze pomarańczowym

   Lokalizacja: Maastricht
   Cena: udział darmowy 

Maastricht słynie z karnawału, podczas którego, każdy odpina wrotki! Kolorowe stroje, dzikie tańce, rozgrzewające przekąski i... książę głupców! Brzmi dziwnie? Nie- to tylko przepis na karnawałową zabawę! Co roku specjalny komitet wybiera księcia głupców, a następnie oficjalnie go mianuje, przekazując klucze do miasta. To symboliczne oddanie władzy nad miastem, na trzy dni. W tym czasie rządzą głupotki! Parady, tańce, muzyka na żywo, zabawy- istne szaleństwo!
Więcej o karnawale w Holandii przeczytasz na naszym blogu!

 

5.Zimowe spacery po Holandii

Lokalizacja: Dowolna lokalizacja w Holandii
Cena: Twój czas

 Poznanie najbliższej okolicy to pierwszy krok do zwiedzania Holandii. Wieczorne spacery po malowniczych miastach i wioskach to idealny sposób na odkrywanie uroku holenderskich krajobrazów zimą. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, warto przejść się po okolicy i odkrywać ukryte skarby. Uroczy mostek? Zabytkowy wiatrak? Wyjątkowe kamieniczki? Wszystko masz w zasięgu kilku kroków!

 

Teraz, gdy masz lepszy wgląd w zimowe atrakcje w Holandii, możesz zacząć planować swoją zimową przygodę w tym urokliwym kraju.

Poznaj nasze OFERTY PRACY! 

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 2

4 min31 maja 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024