2 min14 lipca 2020

Spędź wakacje w Holandii

Jeśli mieszkasz w Holandii i zdecydowałeś że wakacje również spędzisz w Holandii, niesie to ze sobą wiele zalet.

 

Zalety wakacji w Holandii

Na przykład fakt że dotarcie do miejsca docelowego zajmie Ci tylko chwilę. Podróż z północy na południe Holandii trwa zaledwie cztery godziny. Oszczędzisz pieniądze i mniej zanieczyścisz środowisko. W Holandia również bez problemu znajdziesz nocleg, na przykład w jurcie, dźwigu lub w cygańskim domu. Jednocześnie jest tu wiele kempingów. W lipcu 2019 r. w Holandii było ogółem 2197 kempingów. Krótko mówiąc, Holandia to doskonałe miejsce na wakacje! Jeśli tego lata spędzisz je w Holandii i nie masz jeszcze żadnych planów, to mamy kilka sugestii, które pozwolą Ci spędzić ciekawie dzień.

De Wierdendorpen

Groningen jest usiany kopcami: starożytne sztuczne wzgórza, które chroniły mieszkańców przed wodą przez ponad tysiąc lat. Duże części prowincji były w bezpośrednim polaczeniu z morzem. Mieszkańcy żyli z polowania, rybołówstwa i hodowli zwierząt. Pięknymi przykładami wiosek kopcowych są Ezinge, Garnwerd, Eenrum, Mensingeweer, Groot Maarslag i Vierhuizen. Wzdłuż tych wiosek jest kilka tras rowerowych. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Eemhof

De Eemhof to park bungalow z sieci Center Parcs. Park znajduje się w gminie Zeewolde nad rzeką Eemmeer. Eemhof to nie tylko nocleg, park posiada wiele przeróżnych atrakcji. Możesz na przykład wybrać się na wakeboarding, do escape room lub na tor do uprawiania sportów wodnych. Ponadto jest tu wiele zajęć organizowanych specjalnie dla dzieci. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij w link.

Port w Rotterdamie

W latach 1962 – 2004 port w Rotterdamie był największy na świecie. Świetnym sposobem na poznanie portu w Rotterdamie jest rejs statkiem z portu Spido. Podczas 75-minutowego rejsu będziesz mógł podziwiać panoramę Rotterdamu z wody, odwiedzić port i popłynąć parowcem „SS Rotterdam”. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

De Miljoenenlijn

Miljoenenlijn jest jedną z najpiękniejszych tras kolejowych w Holandii i przecina piękny pagórkowaty krajobraz Limburgii. Nazwa „Miljoenenlijntje” pochodzi od faktu, że koszty budowy linii kolejowej między Schin op Geul a Kerkrade był bardzo wysoki. Z powodu Korona wirusa De Miljoenenlijn jest obecnie zamknięta. Obecnie organizacja nie potrafi określić konkretnej daty otwarcia. Z przyjemnością informują o bieżącej sytuacji za pośrednictwem strony internetowej.

Park linowy - Garderen

Centralnie w Veluwe, w otoczeniu przyrody, znajduje się park linowy Klimbos Garderen. Znajdziesz tu różne trasy, w tym tor z tylko liniami zip i tor na wysokości co najmniej 25 metrów! Park znajduje się w pobliżu Apeldoorn i Amersfoort, w bezpośrednim sąsiedztwie kempingów, hoteli i restauracji w malowniczej miejscowości Garderen. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

10 najpopularniejszych parków rozrywki w Holandii - część 2

4 min31 maja 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Holenderska pasja rowerowa

3 min22 maja 2024