3 min22 sierpnia 2022

5 zalet pracy w Holandii

Jedną z głównych przyczyn wyjazdu Polaków do Holandii są zarobki. Ale to nie jedyna zaleta pracy za granicą. Osoby pracujące w Holandii wymieniają ich więcej. Zobacz 5 najważniejszych!

 

1. Atrakcyjne wynagrodzenie

Główną motywacją Polaków wyjeżdżających do pracy w Holandii są wyższe zarobki niż w kraju. Wyjazd poprawi Twoją sytuację finansową oraz pozwoli na zgromadzenie oszczędności. Nieważne czy zbierasz na nowy samochód, czy na remont mieszkania. A może studiujesz i nie masz na utrzymanie w nowym mieście? Praca za granicą jest właśnie dla Ciebie.

Niech Cię nie zniechęca stawka podstawowa. Masz wiele możliwości, by Twoja pensja była bardziej atrakcyjna:

  • praca w niestandardowych warunkach – mroźnia, godziny nocne, weekendy i święta
  • nadgodziny – są możliwe w większości ofert
  • staż pracy – im dłużej pracujesz w jednym miejscu, tym większe szanse na wyższą pensję i awans

2. Doświadczenie zawodowe

Holandia to dobry punkt startowy dla studentów i osób młodych. Dzięki dużemu wyborowi ofert będziesz mieć możliwość znalezienia pracy idealnej dla siebie. Od magazynu czy produkcji, po szklarnię czy myjnię samochodową. Nauczysz się działać w zespole, odpowiedzialności i samodzielności.  Będziesz zarządzać czasem i finansami. Takie doświadczenie i wiedza, pozwolą Ci na wyróżnienie się wśród innych kandydatów na rynku pracy.

Masz szerszy wybór, jeśli jesteś osobą z większymi kwalifikacjami i z dłuższym stażem pracy. Spawacz, operator CNC, mechanik, blacharz czy lakiernik samochodowy to tylko niektóre z poszukiwanych przez nas zawodów. W Holandii udoskonalisz swoje umiejętności, zdobędziesz wiedzę praktyczną i będziesz wykorzystywać najnowsze narzędzia i technologię. To doświadczenie zaprocentuje w przyszłości – nie tylko, gdy będziesz szukać pracy za granicą, ale również po powrocie do Polski.

3. Nauka języka

Językiem urzędowym na terenie Królestwa Niderlandów jest oczywiście niderlandzki. Holendrzy zdają sobie jednak sprawę, że nie jest on popularny poza granicami ich kraju. Dlatego większość z nich mówi po angielsku. Warto przed wyjazdem nauczyć się kilku podstawowych zwrotów, bo język polski, oczywiście wyłączając Polaków, nie jest tu popularny.

Znajomość angielskiego ułatwi Ci poruszanie się po kraju czy robienie zakupów, ale przede wszystkim pomoże znaleźć lepiej płatną pracę. Dla osób bez znajomości języka, dostępnych jest znacznie mniej ofert. Natomiast jeśli swobodnie komunikujesz się w języku angielskim, to będziesz mieć możliwość doskonalenia swoich umiejętności w praktyce – w życiu codziennym czy w pracy.

Chcesz sprawdzić swój poziom języka angielskiego? Skontaktuj się z rekruterami z PRAN. Pomożemy Ci ocenić Twoją wiedzę i dobrać odpowiednią ofertę pracy.

4. Nowe znajomości

Holandia to bardzo tolerancyjny i otwarty kraj. Żyje tu wiele osób z różnych państw świata. Panuje swoboda obyczajowa. Ludzie akceptują odmienność. W Amsterdamie na każdym rogu znajdziesz Coffee Shop, w którym wcale nie pachnie świeżo mieloną kawą.

W Holandii mieszka około 200 tysięcy Polaków, a tysiące co roku tam jedzie. Wyjazd pozwoli Ci na poznanie osób podobnych do Ciebie. W miejscu zatrudnienia i na zakwaterowaniu nawiążesz kontakty z ludźmi również z innych krajów. Może w przyszłości będziecie się odwiedzać?

5. Podróże

Pobyt w Holandii to nie tylko praca. Zazwyczaj wieczory lub weekendy będziesz mieć wolne. To doskonały czas na wypad do klimatycznej knajpy w centrum miasta albo na spacer. Miasta takie jak Amsterdam, Rotterdam czy Eindhoven przyciągają turystów życiem nocnym i wyzwoloną atmosferą. Poza dużymi aglomeracjami znajdziesz wiele malowniczych miejsc z charakterystycznymi wiatrakami i kolorowymi polami tulipanów. Takie oderwanie się od pracy i podróże, nawet krótkie, dodadzą Ci energii i motywacji. W końcu nie samą pracą żyje człowiek.

Na co czekasz? Sprawdź nasze najnowsze oferty pracy już teraz! Zapraszamy do Holandii!

Podobne wpisy

Zobacz blogi w tej kategorii

Płaca minimalna w Holandii — zmiany od 1 lipca 2024 roku.

2 min19 czerwca 2024

Czy język angielski przydaje się w Holandii? Jak zacząć naukę?

3 min24 maja 2024

Otwarcie konta bankowego w Holandii

3 min15 lutego 2024